Lea Holmes a Niky Watson - díl 6. - KONEC

18. října 2016 v 18:27 | Lea |  Lea Holmes a Niky Watson (Lea)
Heeej, makaróni.


Niky se zvedala na nohy a pomáhala i Lee. Vzájemně se podpíraly, když sledovaly, jak ubohé blondýně policisté nasadily pouta, zamumlaly několik povinných vět a pakovaly se s ní do auta. Ještě naposledy na ně hodila přes rameno pohled - zoufalý a zároveň nenávistný. Proč?
"Pojď, půjdeme domů." Zamumlala tiše Lea a křečovitě svírala Niky kolem zápěstí, mezitím co odcházely z domu a místo bylo oblepeno černožlutou páskou DO NOT ENTER.
"Mně jí bylo nakonec líto." Mumlala Niky a cumlala v puse mentolový bonbón. V ruce držela hrníček kakaa, projížděla něco na mobilu, zabalená do županu. Lea seděla naproti ní, naprosto stejně vybavená. Jen bonbon už rozkousala.
"Skončila špatně. Ale nemyslela moc dopředu." Pokývala hlavou. Oči měla vytřeštěné a těkala z rohu místnosti do druhého.
"Děje se něco?" Zvedla Niky pohled.
"Ne, nic..." Podívala se na ni. "Totiž, den předtím se mi zdál sen, kdy jsi zemřela. Dneska se to skoro stalo skutečností!" Ruce se jí roztřásly tak, že se polila kakaem, ale na tom jí nezáleželo.
"Dokonale jsi zachránila situaci! Bez tebe bych to nezvládla." Niky se vyprostila ze všech dek, položila na stůl mobil a hrneček a objala ji kolem krku. Lea jí odstrčila a uhladila si vlasy na hlavě, jako by se snažila uklidnit a nerozplakat se. Dala nohy na zem a chtěla vstát, ale nepodařilo se jí to, jen se svalila zpět na gauč.
Brunetka si sedla vedle ní a pokusila se o úsměv.
"To ty jsi něco udělala. Kdybys tam nebyla na pizze..."
"To je fuk, máme to už za sebou. Jo a mám pro tebe dárek!" Niky vyšla ven a něco převzala. Zpět se vracela s malým, zrzavomourovatým koťátkem. Dala ho Lee do náručí a kotě začalo ihned příst.

"Děkuju." Usmála se Lea a objala ji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama