Mysl Srdce díl 2.

15. ledna 2015 v 2:08 | Lea |  Mysl Srdce (Lea)
Ehehee... snažila jsem se Ajdy přemluvit aby něco napsala, ale...
Tak ale já něco sesmolím, páč tu máme supr dizajn a za chvíli je zima pryč! :<


Po chvilce jízdy jsem sesedla z Kelly. Odhrnula jsem si zpocené vlasy z čela a pustila na koně Zoe, která se tam sápala co nejrychleji dokázala. A to na ní předtím nechtěla ani šáhnout.
Musela jsem se tomu zasmát, když jsem viděla, jak je pro ni nový kůň nezvladatelný a nejdřív ho nedokáže pochopit. Po sotva pár minutách však vyráží a zastavuje na poli.
Všechny ji dobíháme a předbíhá nás Ann, která se vyměnila s Zuzkou. Vyzývavě mlaskla na Kess, která sprintovala po boku Zuzky. Ta ji ale ignorovala a běžela vedlé své paničky. Černobílá srst se ji při každém skoku natřásala. Kess totiž neutíkala jako normální pes, ale podivně skákala. Zuzka dřív vyprávěla o tom, že má v sobě geny lišky. Nevěřila jsem jí to, ale teď začínám pochybovat.
"Já myslela že půjdeme na louku," vypravila jsem ze sebe a pokusila se ušklíbnout. Všechny ostatní popadaly dech, ale snažily se něco namítnout.
"To nevadí," mávla nakonec rukou Ann. "Byly jsme tam ráno," a vrhla na mě zlý pohled. Rychle jsem trhla hlavou a podívala se jinam. Nemám to ráda.
Zuzka se mezitím prohrabovala v batohu Zoe. Ta jako jediná nosila potřebné věci, protože byla z nás nejsilnější.. navíc jich má doma hromadu. Já jsem nikdy neměla moc batohů. Spíš tašky přes rameno, které jsem si ušila.
"Konečně to mám!" vykřikla Zuzka a nadšeně vytáhla malý pytlíček. "Jsou to psí pamlsky," poučovala nás, když si všimla, jak na nich všichni visíme pohledem. Ještě nikdy jsem to nedržela v ruce, jen jsem o tom slyšela, že se to dává psům.
"Ukaž," řekla jsem hned a vzala si jednu pochutinu do dlaně. Byla ve tvaru kostičky, měla hladký povrch. Jemně jsem přes ni přejela prstem. Bylo to dokonale vymodelované.
"Uvnitř je nějaká ta měkká pochutina," usmívala se Zuzka, mezitím co si zastrkovala zrzavý pramen vlasů za ucho. "Táta myslel, že to oceníme," Samozřejmě že to oceníme. Naši psi sice podstoupili velmi tvrdý trénink, ale tohle si užijou.
"Byl to skvělý nápad," říkám jenom nakonec a směju se.
"Piko!" vypískla Zoe a nadšeně sledovala, jak se ten šedomodrý flek řítí k nám. Počkala jsem, dokud nebyl dost blízko.
"Skoč!" Zvolala jsem. Jeho pevné a vycvičené tlapky se odrazily od země bez jakékoliv pochyby. Upustila jsem sáček s pamlsky na zem a chytila ho do náručí. Je to velký pes, ale tohle jsem musela zvládnout už jen kvůli našim kouskům.
Jako odměnou nám je tlumený potlesk od Ann, která ještě seděla na Tobbym a cuchala mu hřívu.
"Nikdy nechápu, jak ses to s ním dokázala naučit," V přátelském tónu ale nacházím něco nepříjemného a pichlavého.
"Stačí k tomu láska a důvěra," zasmála jsem se, jako bych nenašla její urážku. Beru si polovinu pamlsků a zbytek podávám Zoe, která to hbitě strká zpět do batůžku. Zuzka mezitím hladila Kelly, která se přestala tvářit tak vystrašeně.
Už jsme byly odpočinuté a v chvilce ticha jsem nechala všechny pamlsky Pikovi. Jen dva jsem si dala stranou. Byla jsem ráda, že si je teď užije a hladila jsem ho po hlavě.
"Kam půjdeme teď?" ptala se Zuzka, když si sedala do sedla k Ann. Tobby byl zvyklý unést dvě postavy.
"Co třeba špěhovat ty nováčky?" křenila se Zoe, mezitím co si upravovala hlavy.
"Dobrý nápad!" řekly jsme všechny najednou, dokonce i Zoe. byla to naše oblíbená fráze. Všechny jsme se začaly smát.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Oceníš spíše krátké kapitoly, nebo dlouhé?

Krátké
Dlouhé
Jak kdy

Komentáře

1 Ajdy Ajdy | 15. ledna 2015 v 19:54 | Reagovat

Za to prase ti neřeknu jak je to dobré!

Líná?!! Prosím, slečno.. Přijdu domů, začnu uklízet, učím se s bratrem, pak učím sebe, umyju se a tadá - je čas jít spát!
Takže klid -,- :DDD

A víkend - vstanu, pomůžu s obědem, teď máme rozdělanou kuchyň kde musím nedobrovolně makat, potom si lehnu.. a čtu.. a pak jdu spát! :D
Nemám to kam nacpat o.O-

2 Addie Addie | Web | 17. ledna 2015 v 18:22 | Reagovat

Doporučuji v povídkách nestřídat časy (přítomný a minulý). Nedá se to pak číst, je to zmatené, nepřehledné. pozor na přímou řeč. Když píšeš "Zvolala jsem" a pak, na nový odstavec, dáš "Skoč!", je to špatně. Správně by to mělo být - Zvolala jsem: "Skoč!". Taky občas pravopisné a gramatické chyby.
To jsou jen takové dobré, užitečné rady do budoucna)

3 Dona Leunda La Dona Leunda La | 17. ledna 2015 v 23:39 | Reagovat

[2]: Díky moc :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama