Mysl Srdce díl 1.

21. prosince 2014 v 23:41 | Lea |  Mysl Srdce (Lea)
Eh.. tak to je fakt neskutečná neaktivita. Ajdy, žiješ? Ne, tak dobře.. :D
Tohle jsem psala 17.1.2014 takže pochopte, že za rok se mi styl psaní hodně změnil a proto to je někdy takové divné :D Jsem prostě Lea, co už xD
Jezte sušenky! (Je to zdravé!)


"Notak, Din makej!" povzbuzovaly mě moje kamarádky. Všechny byly očividně velmi šťastné že se projedeme na Tobym a úplně zahodily svoje starosti za hlavu. Dokonce i Piko nadšeně vrtěl ocasem. Sama pro sebe jsem se usmála.
"Dobrá, už jdu!" zavolala jsem a všechny jsme se rozběhly ke stájím. Když Zuzka otevřela dveře od stájí, všechny jsme utichly. Vevnitř stál samozřejmě Toby, ale ještě nějaký jiný kůň. Měl čistou bílou srst a tmavé oči se leskly zvědavostí. Nezdál se být vystrašený, spíše.. natěšený. První se vzchopila Zoe. Přistoupila k otlučeným dveřím od boxu a přečetla si jméno.
"Uhni!" řekla Ann a drcla do ní, jelikož Zoe zakrývala cedulku s nápisem.
"Kelly," přečetla nahlas a podívala na na nádhernou klisnu která byla podstatně vyšší než Toby. Jak tak na ní všechny koukaly, trošku nervózně zafrkala. Ann k ní natáhla ruku. Ta ruka byla plná odvahy, jelikož si ji chtěla přivlastnit, nebo nějak získat na svou stranu. Ona to cítí, pomyslela jsem si. Ona cítí její pocity.
"Ann, já bych.." Pozdě. Kelly se lekla a místo aby se nechala pohladit, tak ji kousla do natažených prstů.
"To je potvora!" téměř zaplakala Ann a stáhla ruku zpět. S uslyzenýma očima si ji prohlížela. "Co tu vlastně dělá?" Zuzka jako by se konečně probrala. Rychle vyklopýtala ze stáje a za minutku se celá udýchaná vrátila.
"T-táta ř-říká ž-že j-je t-to n-nová ch-chovná k-klisna," vyrazila se sebe a prudce si oddechla. "Má být i poslušná a velmi klidná."
"Ano, velmi klidná a poslušná," podotkla ironicky Ann a prohlédla si své nateklé prsty. Zoe se mezitím přehrabovala ve svých tmavých vlasech.
"Tak jdem se projet nebo ne?" řekla už trošku znuděně a podívala se na nové uzdy a sedla. Nikdo neodpověděl. Všechny mlčely. Ani Piko ze sebe nevydal ani hlásku, jen nadšeně kroutil ocasem. Já neváhala. Sáhla jsem po dvou uzdečkách. Všechny jsme jezdily bez sedla, byla to větší zábava. Uzda ale zatím byla potřeba, alespoň pro nás.
"To jako pojedeme i na té potvoře?" Zarazila jsem se. Pomalu jsem se otočila a upřela ledový pohled na tu holku která si stále mnula bolavé prsty.
"Není to potvora," vyrazila jsem nakonec ze sebe. "A pokud na ní nechce nikdo jet, já klidně pojedu." Ann pokrčila lhostějně rameny, ale já věděla že jí to jedno není. Na to jsem ji znala až moc dobře. Záviděla. Napjatá atmosféra se trochu uvolnila, když Zoe a Zuzka vyvedly Tobyho a Kelly z boxu a nasadily jim uzdečku. Společně pak vyvedly koně na dvůr. Z dálky byl slyšet psí štěkot. Piko se nadšeně rozštěkal a běžel někam za stáj.
"Tak kam půjdem?" zeptala se Zuzka a nasedla na Tobyho, který vedle Kelly vypadal jako by byl od bláta.
"Tak zas na louku," zahuhňala jsem a pohladila Kelly po boku. Naštěstí nekopala a vypadala klidně, tak jsem se nemusela prozatím bát.
"A ta jako my půjdeme pěšky?" zamračila se Zoe a vražedně pohlédla na Zuzku, která už seděla na Tobym a úsměv měla od ucha k uchu.
"Můžeme se střídat," navrhla jsem. "Tak jako vždycky." Rychle jsem dodala když si mě ostatní podezdřívavě změřily pohledem. Toby zahrabal kopytem do země a všichni jsme se konečně probraly. S úsměvem jsem pohlédla na toho nedočkavého koníka. Toby je překrásný tmavý hnědák s černou hřívou a nepravidelnou lysinkou. Oči má tmavé, jako většina koní. A navíc je inteligetní. Je to ten typ koně, kterého prostě musíme milovat.
"Nevíte kde je Kess?" zeptala se Zuzka a dívala se kolem. Kess je Zuzčin pes, malá, hravá a hlavně roztomilá fenka border kolie. "Tak já se jdu po ní kouknout," řekla Zuz a hodlala vyrazit s Tobym po obhlídce statku. Zastavil jí ale štěkot který se stále blížil a blížil. Než se všichni nadály, vrazily mezi ně dvě chlupaté koule. Posadila jsem se a Piko ke mně přiběhl a dokonale mi olízal ruce.
"Pojďme už!" zaskuhrala Ann a trošku unuděně se opřela o Zoe, která vypadala jako socha.
"Připravte se na běh!" zavolala Zuz a na Tobym odjela pryč k lesu.
"A tohle dělá pořád!" zaskřípala zubama oživlá socha Zoe a chytla Ann za ruku a běžela za Tobym. Asi by to nikdo neřekl, ale kdyby jste každý den běhali několik kilometrů, asi by jste už nějakou fyzičku měli, že. Všichni byli pryč. Úplně zapomněli že já tady stojím, u nohou mi leží Piko a vedle mě poklidně požírá trávu bílý kůň. Nic, prostě si myslí že je budu následovat. Ano, určitě, prostě bude po jejich, pomyslela jsem si rozhořčeně a vysočila na Kelly. Teprve až teď mi došlo, že ji vůbec neznám a může mě schodit dolů. Ale byla klidná. Nic nedělala, prostě absolutně znuděně se rozhlížela kolem. Piko na mě prosebně hleděl a tak jsem Kelly pobídla k běhu. Nikdy jsem nic takového nezažila.. fantastické! Běžela ladně, vypadalo to jako by se sotva dotýkala země. Přesto ale bylo něco jiného.. Ale i tak jsme běželi za holkama. Za sebou jsem slyšela šťastného Pika. Určitě si to užijeme. Určitě!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Oceníš spíše krátké kapitoly, nebo dlouhé?

Krátké
Dlouhé
Jak kdy

Komentáře

1 Penťačka Penťačka | Web | 12. ledna 2015 v 15:30 | Reagovat

Máte rádi fantasy? Chtěli byste zkusit žít v jiném světě plném magie, draků, elfů, víl, trpaslíků, vlkodlaků i upírů? Zaregistrujte se na stránce www.pentagramus.com a začněte svůj druhý život právě teď! Je to zadarmo, sama jsem tam už více než rok. Našla jsem tam nové přátele, naučila se spoustu nových věcí, které jsem využila i v reálném světě. Neváhejte a zkuste to taky :)

2 Ajdy Ajdy | 13. ledna 2015 v 21:56 | Reagovat

ÁÁNo... žiju..................

Fajn.. koně bych do tebe netipla.. ale co :D
dobře napsané, na můj styl moc krátké :D
*do mě, jaká jsem lemra, že píšu krátké kapitoly*

Tvá náladová Ajdy :* :DD

3 Ajdy Ajdy | 13. ledna 2015 v 21:56 | Reagovat

[2]: *moc dlouhé..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama